Naš vrtec je vključen v projekt »Zdravje v vrtcu« in tako smo izkoristili Svetovni dan hoje (15. oktober) ter se odpravili na Vinski vrh. Hkrati pa smo pohod izvedli v sklopu športno – gibalnega programa Mali sonček.

Pot nas je vodila po strmi gozdni poti do oddajnika nad domačijo »Galočniki«, kjer se nam je odprl čudovit razgled na Lemberg in Rupe. Poiskali smo primeren prostor za počitek in malico. Nadaljevali smo pot do Vinskega vrha, našega cilja. Vračali smo se mimo kmetije »Stražišek« do vile Ružičke, V parku so se otroci poigrali drug z drugim in naravnim materialom.

Na poti so otroci lahko tekali, se urili v prestopanju, hodili po strmini navzgor/navzdol, nabirali kostanj, opazovali so drevesa, lubje, storže, gobe …

Poglejte še foto utrinke.