December je mesec poln lučk, okraskov in prazničnega vzdušja. Tudi v vrtcu bi si v tem času ustvarili čarobni in praznični december. Bil bi poln pričakovanj, presenečenj, veselja, druženja, želja… Seveda pa v tem času to ni mogoče (razen za otroke, ki potrebujejo nujno varstvo). Bi pa želeli, da vsaj delček tega vrtčevskega vzdušja otroci doživijo tudi doma. Vsi se že zelo pogrešamo, otroci pa predvsem vrtčevske prijatelje…

Da pa se ne bi tako močno pogrešali, smo na 2. srečanju ustvarjali novoletne okraske. Izdelali smo jelena in snežaka. En okrasek so otroci naredili za sebe, drugega pa za prijatelja, ki so mu ga poslali po pošti. Vsak otrok je en okrasek poslal in enega prejel (dogovor s starši). Vsako pismo je seveda vsebovalo tudi sporočilo z željami in pozdravi…

Naša skupina se srečuje na daljavo vsak torek. Prvo srečanje je bilo čustveno, videli in slišali smo se po dolgem času. Otroci so pripovedovali, kaj vse so počeli in pokazali kaj so ustvarjali.

Hvala tudi staršem za poslane fotografije.

Pokukajte v galerijo in si oglejte srečanja na daljavo, ustvarjanje, pošiljanje in prejemanje pisem, ter dogodivščine od doma…

Urška in Katja