V beli skupini smo se na tradicionalni slovenski zajtrk pripravljali cel teden. Otroci so skozi različne dejavnosti spoznavali njegove sestavine in njihovo pridelavo. Ob sprehodih smo si nabrali  jabolka. Ko pa smo spoznavali pridobivanje medu  je naš Jakob  na ogled prinesel pravo čebelarsko obleko. Kako zanimivo. Gledali smo ga z odprtimi usti.

Pravijo, da jemo tudi z očmi, zato so si otroci s svojimi spretnimi prsti izdelali dekoracije s katerimi smo okrasili mizo. Zajtrk je potekal malo drugače, saj smo zajtrkovali vsi skupaj ob polni mizi. Otroci so si sestavine samostojno pripravili in postregli. Na ta način smo razvijali odnos do hrane in zdravih prehranski navad. Spodbujali sva jih tudi k uporabi vljudnostnih izrazov.