Prepevanje pesmi Romane Kranjčan, Zum, zum, zum in spremljava z malimi ritmičnimi (klaves, boben in triangel) ali lastnimi instrumenti (ploskanje, topotanje, tleskanje…) se mnogokrat sliši v naši igralnici. Otroci so se pesem naučili v sklopu priprave in izpeljave Slovenskega tradicionalnega zajtrka. Dejavnosti vseh področij kurilula, v povezavi s sorodnimi temami, smo izvajali 14 dni. Oblikovali in pripravili so pogrinjke in dekoracijo za na mizo. Spoznali  so slovensko Kranjsko čebelo, njeno nalogo v panju in na travniški paši ter vlogo čebelarja. Ogledali so si obleko čebelarja. Prisluhnili so skladbi Čmrljev let, Nikolaj Rimski Korsakov. Ob poslušanju te skladbe so se gibalno in plesno izražali z rekviziti in brez. Let čmrlja so prikazali tudi s pisalom na list papirja. Otroci so si ogledali risani film o čebelici Maji. Ob dobri motivaciji dejavnosti, za popolno umiritev telesa in duha, so se popolnoma umirili ter z mislimi odtavali k čebelam. V krajevni knjižnici so prisluhnili pripovedovanju zgodbe Lila, miška s knjižne police, avtorice Natalie Quintart.

We cannot display this gallery