V mesecu juniju res večino časa preživljamo na prostem. Že po zajtrku se odpravljamo ven, da se izognemo močnemu soncu in iščemo senco dreves na igrišču ali v parku. Celoletno posvečanje opazovanju drobnih živalih se je obrestovalo na takšen način, da zdaj otroci že samoiniciativno iščejo živali, z njimi nežno rokujejo in jih opazujejo v gibanju. Ter jih vedno umaknejo na varno, da jih kdo ne pohodi. V igralnici smo si uredili vivarij s paličnjaki, za katere zdaj skrbimo. Poskusili smo si narediti kačo. Ne pravo, ampak kar faraonovo v obliki eksperimenta. Glavni dogodek pa se je izvedel na željo otrok, ko so opazovali starejše otroke. In sicer, izvedli smo tudi mi kolesarčke. Otroci so z navdušenjem pripeljali svoje poganjalčke in si je med seboj menjavali ter vozili v krogu, po črtah, cikcak ter po različnem terenu.

Dostopnost