V vrtcu Dobrna smo Svetovni dan hrane obeležili  znotraj vseh skupin s spoznavanjem, pripravo in okušanjem zdrave prehrane.  Otroci so pri pripravi  sadnih krožnikov in sadnih napitkov… aktivno sodelovali in izdelali plakate na katere so s simboli, piktogrami… prikazali postopek priprave po korakih ter zapisali  recepte. Ugotavljamo pozitivne učinke  izvedbe različnih dejavnosti saj so otroci pridobili nova znanja o hrani, ki  pozitivno vpliva na naše zdravje ter gradili pozitiven odnos do nje. Svetovni dan hrane smo uspešno povezali tudi z Erasmus+ dnevi, ki so potekali od 14. 10 do 16. 10. 2021 po vsej Evropi in mednarodnim projektom E.A.R.T.H., ki ga v letošnjem letu izvajamo v vseh skupinah vrtca Dobrna.