PROJEKT E. A. R. T. H

Vreme

Vreme

Z mesecem januarjem otroci dnevno spremljajo vremenske pojave in temperaturo v državah partnericah v sklopu projekta E.A.R.T.H. Spoznali so simbole za beleženje vremena in termometer. Za lažjo zapomnitev simbolov so, z različnimi gibalnimi elementi, izvajali gibalno...

več...
Odpadek zakladek

Odpadek zakladek

Otroci so, s svojo izrazito domiselnostjo in ustvarjalnostjo, različno velike škatle, karton, plastenke z dodatkom slamic in zamaškov skonstruirali v različna vozila in plovila. Iz odpadne embalaže so nastali trajekti, čolni, osebna vozila, kamioni, letala itd., ki...

več...
Gozd je naš prijatelj

Gozd je naš prijatelj

Narava nam vedno daje obilo možnosti za razvijanje otrokovih sposobnosti. Vsakodnevno bivanje na prostem je pri nas vedno zanimivo in razigrano.  Otroci postopno razvijajo naravoslovne pojme, naravoslovno mišljenje in sklepanje. Spoznavamo različna naravna okolja, ki...

več...
Trajnostni razvoj

Trajnostni razvoj

V sklopu mednarodnega projekta E.A.R.T.H. smo se dotaknili Trajnostnega razvoja. Spoznali smo različne vrste odpadkov. Le-te, v igralnici, vsakodnevno ločujemo (biološki odpadki, papir, karton, embalaža, plastika). V kraju smo poiskali Eko otoke. Spregovorili smo o...

več...
Svetovni dan hrane

Svetovni dan hrane

V vrtcu Dobrna smo Svetovni dan hrane obeležili  znotraj vseh skupin s spoznavanjem, pripravo in okušanjem zdrave prehrane.  Otroci so pri pripravi  sadnih krožnikov in sadnih napitkov… aktivno sodelovali in izdelali plakate na katere so s simboli, piktogrami…...

več...
Z NAHRBTNIKOM NAOKROG

Z NAHRBTNIKOM NAOKROG

Z gibanjem otrok zaznava in preizkuša, kaj vse zmore, doživlja veselja in razvija svoje sposobnosti in spretnosti. Gibanje daje otroku občutek dobrega počutja (veselje, ponos, varnost, ugodje, zdravje, kondicijo), za kar je v naši skupini zelo dobro poskrbljeno. V...

več...

KONTAKT

Vrtec Dobrna
Dobrna 1, 3204 Dobrna
Vodja vrtca – (03) 828 3 170 E-naslov: vodja@vrtec-dobrna.si