V torek, 16.5.2023, se je naš skupni vrtčevski prostor spremenil v pravo lutkovno gledališče.

Kot že nekaj let zapored, so tudi letos naši otroci sodelovali s knjižnico Dobrna (Osrednja knjižnica Celje) ter uspešno zaključili projekt predšolske bralne značke, Malček Bralček. Ob zaključku, nas je Osrednja knjižnica Celje »pocrkljala« z lutkovno predstavo “Zakaj sem Ajček?”, v izvedbi Grajskega lutkovnega gledališča Sevnica.  Tako otroci kot tudi strokovne delavke, smo predstavi z navdušenjem in radovednostjo prisluhnili ter se ob tem pošteno nasmejali. Ob koncu so otroci prejeli diplome ter simbolične magnetke Osrednje knjižnice Celje.

»Kdor bere, živi tisoč življenj. Kdor ne bere, živi le eno.« (George R. R. Martin)