Vsaka skupina je po svoje obeležila svetovni dan čebel, ki se je ponekod zavlekel skozi dva tedna. Otroci so na različne načine spoznavali življenje čebel ter imeli možnost pobližje spoznati čebelje pridelke z vsemi čuti. Večina skupin si je ogledala tudi šolski učni čebelnjak in v goste povabila čebelarja. Z medsebojnim sodelovanjem skupin smo otrokom predstavile življenje čebel ter jim ponudili čutne zaznave z eksperimenti s čebeljimi pridelki. V prvem starostnem obdobju pa smo strokovne delavke otrokom pripravile še kratko lutkovno predstavo o čebelici, ki se je prehladila. Otroci so pridobili kar nekaj znanja in izkušenj s tega področja in zagotovo bo še kdaj naneslo, da se kaj o življenju čebel naučimo kaj novega. Preko različne literature in slikovnega materiala pa so vsi spoznali njihov čebelji cikel in osvojili so znanje o glavnem pomenu čebel za naš planet – to je opraševanje.