Vrtec Dobrna je z letošnjim letom pod okriljem ZAVODA ZA VARSTVO KULTURNE DEDIŠČINE vstopil v projekt DEDIŠČINA KULTURNIH POTI, MREŽENJA IN POVEZAV. Letos potekajo že 34. DNEVI EVROPSKE KULTURNE DEDIŠČINE in 12. TEDEN KULTURNE DEDIŠČINE.

Naš vrtec je z izvedbo prireditve uradno otvoril celoletni projekt PO POTEH KULTURNE DEDIŠČINE DOBRNE na Domačiji Blažiš, kjer so otroci Bele, Zelene in Rjave skupine pod mentorstvom njihovih vzgojiteljic ter vzgojiteljic pomočnic pripravili zanimiv kulturni program, strokovni delavci vrtca pa so v sodelovanju s turističnim društvom Dobrna pripravili pogostitev. Gospod Peter Habe nam je na široko odprl vrata svoje domačije, kjer smo lahko z navdušenjem izvedli samo prireditev ter nam omogočil vpogled v svojo res bogato zbirko starin. Njegova zbirka zajema motorje, kolesa, sablje, vojaško in gasilsko opremo, ostanke letala, etnološke predmete, razglednice Dobrne z okolico in še veliko drugih starinskih predmetov. Tudi vreme nam je služilo ter nas s toplimi žarki pogrelo med samim nastopom ter kasneje med ogledom same zbirke. S tem sodelovanjem ne le ohranjamo naše korenine, ampak jih tudi prenašamo na mlajše generacije, ki bodo nosilci te dediščine v prihodnosti. Otroci so z navdušenjem staršem predstavili zbirko ter jim pokazali, kar se jim je najbolj vtisnilo v spomin med vodenim ogledom pred samo izvedbo prireditve ter seveda želeli vse preizkusiti. Zelo smo veseli, da se je dogodka udeležilo toliko družin in da imamo možnost sodelovati z lokalnim okoljem na takšen in drugačen način ter upamo, da bomo v tekočem šolskem letu preko projekta kulturne dediščine omogočili otrokom pridobivanje novih izkušenj, znanj ter vzbudili iskrice v očeh ob spoznavanju posameznih elementov, predmetov, običajev … ki so bili in so še del našega življenja. Iskrena hvala vsakemu posamezniku, ki je bil del te zgodbe.