Ob svetovnem dnevu gibanja, se je skupina najmlajših planincev podala na Žeblarjevo peč (574m). Pot nas je vodila skozi center Dobrne, mimo zdraviliškega parka, vile Zora in čez Klanec. Med potjo smo občudovali naravo, prepoznavali travniške cvetlice in živali za ograjami.

Komaj smo čakali, da pridemo do cilja. Seveda smo najprej pojedli malico iz nahrbtnika, potem pa pozdravili našega vodnika, Janija Šventa. Seznanil nas je z varovalnim pasom, obvezno opremo planinca, potem pa povabil v steno. Vsi nestrpni, polni pričakovanj smo mu prisluhnil in seveda zaupali, ko smo mu sledili. Otroci so bili navdušeni, saj so premagali strah pred višino, potem pa bili nagrajeni s čudovitim razgledom po okoliških hribih. Strpnost drug do drugega, izredna spretnost, pogum in prijateljstvo so vrline, ki odlikujejo naše otroke.

Hvala vodniku Janiju iz PD Dobrna za prijaznost, čas ter prijetno izkušnjo, ki jo je delil z nami, saj nam bo ostala še dolgo v spominu!

Za planince vrtca, Marjana in Nina