V petek,13. 10. 2023 smo v vrtcu obeležili svetovni dan hoje. Najmlajši otroci iz modre skupine so opravili prvi daljši sprehod okoli šolskega igrišča. Otroci iz oranžne in rdeče skupine so se odpravili do vile Ružičke. Vseh 26 otrok je brez težav prehodilo celotno pot. Spodbudo so potrebovali le trije otroci. Po prihodu, pa je sledila slavnostna podelitev medalj. Otroci iz roza in bele skupine so odšli po Anini poti. Tudi oni so brez težav prehodili celotno pot. Pri hoji so strokovne delavke pomagale le trem otrokom, ko so se vzpenjali po hribu navzgor in navzdol. Otroci iz zelene in rjave skupine pa so se odpravili na  Kačji grad. Vsi so prehodili pot, ki je trajala približno tri ure. Le trije otroci so potrebovali spodbudo po zelo neravnem terenu (navkreber med koreninami) in ena deklica pri hoji navzdol. Pet otrok je potrebovalo spodbudo med hojo, drugače pa so bili vsi zelo spretni.

Dan smo preživeli v čudovitem vremenu, brez poškodb.

Kaj več pa v galeriji!

Zapisala koordinatorica, Nina Justin

Dostopnost