Bilo je sončno, aprilsko dopoldne, ki smo ga izkoristili za skupno bivanje v naravi. Naš cilj je bil osvojiti Lemberški grad.  Kljub daljši poti, ki se je vila od Dobrne, mimo sv. Miklavža, Vin do Lemberga, so otroci uživali v raznoliki naravi, saj so jo doživljali z vsemi čuti. So izjemni opazovalci, poslušalci, pevci, predvsem pa prijatelji. Komaj so čakali, da smo prišli do cilja, kjer so raziskali svoj nahrbtnik in pojedli malico. Z veseljem so prisluhnili hudomušnim zgodbam gospoda Francija, ki nas je popeljal skozi grajske zidove vse do velike grajske kleti in nam predstavil življenje na gradu. Napolnili smo se tudi z »grajsko energijo«, se vživljali v grajske gospodične in viteze, potem pa poiskali še škratova sporočila in se odpravili nazaj. Med potjo ni manjkalo otroških prigod, predvsem pa smeha in petja, zato je bila pot precej krajša.

Hvala gospodu Zidarju za čas, ki nam ga je namenil, zanimivo predstavitev grajskih vsebin ter za vse odgovore, ki jih je posredoval radovednim otrokom…

 

Zapisala Marjana Šet, mentorica planinskega krožka

Dostopnost