Sončno sobotno jutro nas je spremljalo ob Dobrnici, mimo sv. Mikavža, skozi Vine do Lemberga. Med potjo smo pozdravili nekdanjo šolsko kuharico Nado, ki se je zelo razveselila našega obiska. Postregla nas je z zeliščnim čajem, nam pa je malica iz nahrbtnika zelo teknila. Lastnik gradu, gospod Franci Zidar, nas je prijazno povabil v notranjost. Prisluhnili smo njegovemu pripovedovanju in radovedno opazovali obnovitvena dela. Popeljal nas je v grajsko klet ter na hodnik, po katerem so se sprehajale grajske gospodične. Med potjo smo si privoščili še počitek, med regratovimi cvetovi.

Hvala gospodu Franciju za čas in potrpežljivost ter bogato kulturno dediščino, ki jo z veseljem deli tudi nam, najmlajšim obiskovalcem.

Kako prijetno je bilo, pa si poglejte v galeriji!

Za planince vrtca, Marjana in Nina

Dostopnost